Zima się nie kończy, czyli gdzie na narty w czerwcu?

Nie wykorzystałeś w pełni sezonu narciarskiego zimą? Leżenie na plaży w 30-stopniowym upale nie jest dla Ciebie? Sprawdźcie, w jakich ośrodkach możesz spełnić swoje marzenie szusowanie na nartach w czerwcu?

narty w czerwcu

źródło: pixabay.com

LES 2 ALPES, Francja – miejsce to może poszczycić się największym letnim terenem narciarskim w Europie. Jeżeli nie dla narty to na pewno dla Alp Delfinackich z potężnym masywem Ecrins warto odwiedzić to miejsce. Wyciągi na lodowcach Mont-de-Lans i Girose czynne są od połowy czerwca do końca sierpnia. Podróż gondolą, a następnie górskim metrem (Dome Express) z wioski, która położona jest na wysokości 1650 m, na lodowiec trwa około półgodziny.

HINTERTUX, Austria – jest to jedyny całoroczny ośrodek narciarski w Austrii. Latem możemy korzystać z tras o łącznej długości 22 km. Przemieszczać możemy się 9 kolejkami liniowymi w tym gondolą Gletscherbus 3 z 24-osobowymi kabinami, może ona w ciągu godziny przewieść 3000 osób. W Hintertux znajduje się szeroki wybór tras o różnorodnych poziomach trudności, jednak słynie ono przede wszystkim ze stromych i wymagających stoków.

ZERMATT, Szwajcaria – to kolejne miejsce, które oferuję jazdę na nartach latem na lodowcu. Lodowiec Theodul może pochwalić się imponującymi 25 km tras. Letni teren narciarskich dostępny jest za pomocą kolejki liniowej z Małego Matterhornu, która jest czynna od maja do połowy listopada. Zarówno latem, jak i zimą narciarze mogą szusować po stronie obu granic.

narty w czerwcu

źródło: pixabay.com

TIGNES, Francja – lodowiec Grand Motte oferuje wiele urozmaiconych tras, od niebieskich zaczynając, a na czarnych kończąc. Letni teren narciarski otwarty jest od połowy czerwca do początku września.

SAAS FEE, Szwajcaria – lodowiec Allalin dostępny jest dla narciarzy dzięki podziemnej kolejce liniowej. Sezon letni trwa od 15 lipca do końca października. Niestety dotarcie z doliny na lodowiec trwa godzinę, więc warto się nad tym zastanowić, planując urlop.

KAPRUN, Austria- Kurort Kapron oferuje sporych rozmiarów czynny latem teren narciarski, jego atutem są różnorodne trasy oraz snow park o ośmioma jumpami i dwustoma jibami.

DACHSTEIN, Austria – lodowiec Dachstein położony jest nad miejscowością Ramsau, latem możemy z niego skorzystać od początku lipca. Narciarze mogą tutaj skorzystać z 18 km bardzo dobrze przygotowanych tras.

Jak widzicie Austria na narty sprawdzi się idealnie!

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *