Zapierające dech w piersiach stoki narciarskie.

Kto nie jechał nigdy trasą ciągnącą się kilometrami wśród gór, nie ma pojęcia, jak smakuje prawdziwe narciarstwo…
Długie zjazdy pozwalają nie tylko spędzać mniej czasu  na wyciągach i w kolejkach do nich, ale także zwykle oferują niesamowite widoki (często zaczynają się bowiem na dużej wysokości) i umożliwiają swoistą turystykę górską, zwiedzanie przeróżnych zakątków o nieustannie zmieniającej się panoramie. Poniżej przedstawiamy 3 najdłuższe trasy narciarskie w Alpach, z których ujrzycie zapierające dech w piersiach widoki.

1. Alpe d’Huez, Francja,  trasa czarna (16 km).
Trasa Sarenne  prowadzi ze szczytu Pic Blanc (3330 m) do Alpe d’Huez (1860 m). Składa się z dwóch części o nieco odmiennym charakterze: na początku znajduje się seria dość stromych miejsc, które bywają nieco zmuldzone, a potem długi płaski odcinek wzdłuż doliny. To czarna trasa dla bardzo zaawansowanych narciarzy.


2. Cervinia, Włochy, trasa czerwona (20km).
Początek tej jednej z najdłuższych tras narciarskich świata znajduje się pod szczytem Klein Matterhorn. Dostaniesz się tam ponad gigantycznymi szczelinami lodowcowymi za pomocą najwyżej w Europie położonej kolei linowej. Ze stacji górnej na wysokości 3883 metrów można wybrać 20-kilometrowy czerwony zjazd  do Valtournenche (1524 metrów) po włoskiej części terenów narciarskich (Cervinia).


3. Soelden, Austria,  trasa niebieska/czerwona (15km).
Niezbyt trudna jest też najdłuższa trasa w austriackim Soelden, zaczynająca się przy górnej stacji gondoli Gletscherexpress pod szczytem Schwarze Schneid (3250 metrów). Wiedzie najpierw szerokim dość łagodnym  stokiem na lodowcu Rettenbach umożliwiającym miłośnikom carvingu wycinanie łuków. Chociaż 7a jest oznaczona kolorem czerwonym nie jest zbyt trudna – kolor wynika raczej z faktu, że jest wąska. Różnica wysokości między startem pod szczytem Schwarze Schneid a metą w dolinie wynosi 1900 metrów.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *