Wyjazd w góry z małym dzieckiem

Odpowiednie zaplanowanie podróży spowoduje, że wyjazd z małym dzieckiem może być bardzo udany. Zmiana klimatu może być dla dziecka okazją na zwiększenie odporności, a dla rodziców porządnym zastrzykiem energii.

wyjazd z niemowleciem w góry

źródło: pixabay.com

Jaki wiek jest odpowiedni na wyjazd w góry?

To kiedy możemy wyjechać z dzieckiem na pierwszy wyjazd, jest tak naprawdę sprawą indywidualną. Większość osób uważa, że w podróż możemy wybrać się już po ukończeniu 6 miesiąca życia. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni, warto skonsultować się z pediatrą, który rozwieje wszystkie nasze wątpliwości.

Jakie korzyści niesie ze sobą wyjazd z małym dzieckiem?

Wyjazd w góry zimą, czy też latem oznacza dla dziecka zmianę klimatu. Jest to więc korzystne szczególnie dla maluszków, które cierpią na anemię, alergię oraz częste infekcje i różne choroby dróg oddechowych. Takie wyjazdy stwarzają także okazje do większego spędzania czasu na świeżym powietrzu, szczególnie ważne jest to, jeżeli większość czasu spędzamy w bloku. Pamiętajmy jednak, że zabieranie dziecka w wysokie partie gór, gdzie jest zimno, nie jest najlepszym pomysłem. Także duża zmiana ciśnienia jest rzeczą, którą powinniśmy unikać. Dlatego na wyjazd z dzieckiem warto wybierać niewysokie góry.

Na co zwrócić uwagę wybierając nocleg?

Nocleg jest także ważnym elementem i powinniśmy go dokładnie sprawdzić. Powinniśmy sprawdzić, czy będziemy mieć dostęp do ciepłej wody przez cała dobre i szczególnie zimą powinniśmy sprawdzić, jak ogrzewane są pomieszczenia. Ważne, aby temperatura utrzymywała się na tym samym poziomie. W innym wypadku przyda się nam farelka bądź kaloryfer na prąd.

wyjazd w góry z dzieckiem

źródło: pixabay.com

Co musimy ze sobą zabrać?

Nawet jeżeli zdobędziemy informacje, czy w pobliżu naszej kwatery znajdują się sklepy, lepiej zabrać na wyjazd leki przeciwgorączkowe, termometr, zapas pieluszek, chusteczki higieniczne, czy nawilżane, w razie potrzeby także mleko.

Czy można się wybrać z dzieckiem na szlak?

Najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie dłuższego, dwutygodniowego wyjazdu, tak aby dziecko mogło się zaaklimatyzować w nowym miejscu. Nawet jeżeli nie możemy sobie pozwolić na tak długi wyjazd, nie jest to powodem, dla którego powinniśmy rezygnować z podróży.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *