Takie emocje tylko w Livigno! Zobacz co na Ciebie czeka!

Livigno to nie tylko piękny ośrodek narciarski. Z tym miejscem wiąże się wiele atrakcji, które przyniosą mnóstwo emocji i świetnych wspomnień.

Oto atrakcje, które są dostępne w Livigno:
Fatbike

Czyli rowerem po śniegu. Jak się okazuje jazda na rowerze zimą po wyznaczonych trasach jest możliwa. Jednak używany sprzęt do tego celu różni się od tradycyjnego, największą różnicą są bardzo grube opony, które umożliwiają poruszanie się po zaśnieżonych trasach. Tego typu rowery zostały wynalezione już w 1989 roku, ale wzrost ich popularności zanotowano dopiero w 2014 roku. Na miłośników rowerowych szlaków, czeka specjalna ścieżka o długości 20 kilometrów. Przebiega ona wokół miasteczka.

Dodatkowo organizowane są wycieczki wzdłuż pieszych szlaków górskich.

rower na grubych oponach

Źródło: http://www.idahostatesman.com/

Livigno z lotu ptaka

Dodatkową atrakcją w Livigno jest możliwość odbycia panoramicznego lotu nad Alpami. Gondola nie zastąpi nam lotu helikopterem. Takie przeżycie wzbudzi w nas wiele emocji i dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Źródło: http://www.livigno-narty.pl/

Źródło: http://www.livigno-narty.pl/

Relaks na basenie lub w klubie fitness

Na szczególną uwagę zasługuje świeżo wyremontowany ośrodek Aquaraganda. Tam możemy skorzystać z półolimpijskiego basenu. W tym samym miejscu czeka na wypoczywających wiele nowych maszyn do ćwiczeń, między innymi znajdziemy tam bieżnie, Orbitrek, ławeczki do ćwiczeń oraz atlasy do ćwiczeń. Dodatkowym atutem jest to, że ten ośrodek otwarty jest od poniedziałku do niedzieli, czyli siedem dni w tygodniu.

Ekspres Bernina

Dodatkową atrakcją położoną nieopodal Livigno jest Ekspres Bernina. Czterogodzinna wycieczka czerwoną koleją, dostarczy nam niezwykłych wrażeń i pięknych widoków. Podczas podróży podziwiamy Lodowiec Morteratsch oraz Masyw Bernina.

Ekspres Bernina

Początek podróży jest w miejscowości Tirano we Włoszech, natomiast trasa biegnie przez Szwajcarię. Podczas przejazdu pokonuje 61 km, na trasie ma 55 tuneli i 196 mostów.

To jest dopiero atrakcja!

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *