Tak było w styczniu: Zermatt

Zermatt jest doskonałym miejscem na zimowy wypoczynek. strefa ruchu w miejscowości oraz pewne warunki śniegowe stanowią doskonałą całość na udany urlop narciarski. Jednak na początku stycznia tego roku obiegła świat wiadomość, że w Zermatt nastąpiło załamanie pogody i narobiło wiele szkód. Co się stało? W tym artykule pokrótce odpowiem na to pytanie?

Źródło: pixabay.com

Czym wyróżnia się Zermatt?

 

Ponad 200 km tras przyciąga narciarzy o różnym poziomie zaawansowania. Wysokie położenie oraz system dośnieżający zapewniają idealne warunki na stokach. Miłośnicy wspinaczek i narciarstwa biegowego mogą cieszyć się fascynującym śnieżnym krajobrazem.

 

Śnieżyce w Zermatt 01.2018

 

Otóż w styczniu były ogromne opady śniegu w Alpach. W szwajcarskim rejonie gór z powodu najwyższego stopnia zagrożenia lawinowego utknęło 13 tys. turystów. W ciągu doby pokrywa śnieżna w miejscowości Zermatt przyrosła o 80 cm. Z tego powodu zamknięto tam drogi, stoki narciarskie i wstrzymano komunikację kolejową. Służby wywoływały kontrolowane lawiny za pomocą materiałów wybuchowych. Część turystów uwięzionych w miejscowości Zermatt przetransportowano przy pomocy śmigłowców do pobliskiej miejscowości Taesch. Za podniebny transport trzeba było jednak zapłacić – około 250 złotych od osoby. I tak oto dramatyczna sytuacja na początku stycznia przedstawiała się w szwajcarskim regionie Zermatt.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *