Najbardziej słoneczne narciarskie stoki.

Jadąc na narty, warto wybrać się do ośrodka narciarskiego, w którym nigdy nie brakuje słońca. Dzięki takim miejscom można skorzystać podwójnie, a mianowicie poprawić swoją kondycję i naładować baterie dzięki słonecznej pogodzie. Tutaj znajdziecie spis ośrodków narciarskich, w których nigdy nie brakuje słońca.

Oto one:

Źródło: narty-wlochy.pl

Źródło: narty-wlochy.pl

1. Val di Sole

   Ten ośrodek znajduje się we Włoszech i jest w nim najwięcej słońca. Nie bez powodu, jego nazwa oznacza dolinę słońca. Jadąc na narty właśnie do tego ośrodka, istnieje największe prawdopodobieństwo, że pogoda będzie Wam sprzyjać, a widoczność również będzie wyśmienita.

 2. Karyntia

   Teren narciarski w południowej Austrii, w którym również nigdy nie brakuje słonecznej pogody. Z Polski mamy bardzo blisko, jest to świetna alternatywa dla osób chcących spędzić ferie na zaśnieżonych stokach w pełnym słońcu. Jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarskich jest Nassfeld. Warto odwiedzić ten ośrodek narciarski.

Źródło: Val di Fiemme

Źródło: narty-wlochy.pl

3. Val di Fiemme

   To kolejny ośrodek narciarski we Włoszech słynący ze słonecznych stoków, szczególnie tych znajdujących się po południowej stronie ośrodka Alpe Luisa.

 4. Livigno

   Tutaj słońce świeci przez ponad 320 dni w roku. Śnieg utrzymuje się od listopada do maja. Dlatego warto tam jechać nawet wiosną. Na turystów zawsze czekają świetnie przygotowane stoki i piękna pogoda.

5. Sierra Nevada

   Najbardziej słoneczne stoki w całej Europie, położone w Hiszpanii. Ośrodek znajduje się na wysokości 3300 m n.p.m. Narty w Hiszpanii można połączyć z wycieczką nad morze, ponieważ dzieli je odległość jedynie kilkudziesięciu kilometrów.

   We wszystkich wyżej wymienionych, słonecznych ośrodkach narciarskich, swoje miejsce znajdą narciarze początkujący jak i doświadczeni. W każdym z ośrodków jest wiele tras łatwych, średnich i trudnych. Tylko trzeba się na jakiś zdecydować. Mam nadzieję, że te krótkie propozycje komuś się przydadzą. 🙂

A jakie są Twoje ulubione stoki?

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *