Na narty do Stubai – czy warto?

Pewnie zastanawiasz się, czy warto jechać na narty do Stubai? W Austrii jest wiele pięknych regionów narciarskich i ten też zasługuje na uznanie, dlatego tutaj udowodnimy dlaczego warto tam być.

Źródło: pixabay.com

Dlaczego warto jechać na narty do Stubai?

To stolica Austriackiego narciarstwa

Dolina Stubaital leży tuż przy granicy Austrii z Włochami, a dokładniej pomiędzy Innsbruckiem a przełęczą Brenner. Jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez rodziny z dziećmi oraz młodzież. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Ta dolina składa się aż z 3 znanych ośrodków narciarskich:

  • Stubai – Lodowiec
  • Schlick 2000
  • Neustiff

Duża ilość tras narciarskich

Dzięki swojemu położeniu Stubai ma dla narciarzy bardzo dużo tras, nie tylko na samym lodowcu, ale również w dolinie. Nartostrady liczą łącznie 76 km. Co ważne, na narciarzy czeka łącznie 39 wyciągów. Warto wiedzieć o tym, że znajdziemy tam również kilka snowparków.

Najlepsze miejsce dla rodzin z dziećmi

W Stubai są świetne warunki do rodzinnych wyjazdów narciarskich. Tutaj nigdy nie brakuje śniegu. Tutaj sezon narciarski trwa nawet 9 miesięcy w roku. Dzięki temu, to miejsce zyskało miano królestwa śniegu. Co więcej, tutaj mamy aż 80 lodowców, a tereny narciarskie rozciągają się na powierzchni 200 hektarów. Dodatkowym atutem jest fakt, że 12 km tras jest oznaczone kolorem niebieskim.

Źródło: pixabay.com

Moc dodatkowych atrakcji

Stubai to nie tylko narty, to również snowboard, snowparki, Freestyle, loty paralotnią nad zaśnieżonymi szczytami, a także zjazdy ze specjalnych tras saneczkowych oraz baseny.

Po nartach

Po nartach również nie można się nudzić, w tym regionie czekają na nas:

  • Puby
  • Dyskoteki
  • Restauracje
  • Ciekawe sklepy

Jeśli nie byłeś jeszcze w Stubai, to może warto właśnie teraz tam pojechać. Sprawdź atrakcyjną ofertę na stronie Austria-na-narty.pl Tam znajdziesz dokładny opis regionu, a także miejsca noclegowe i podejrzysz widok na stokach z kamer.

 

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *