Jakie są najdłuższe trasy narciarskie w Aplach?

Każdy, kto chociaż raz wybrał się w trasę, która ciągnie się kilometrami, wie jak, wygląda, prawdziwe narciarstwo. Długie zjazdy to nie tylko więcej czasu na stoku, ale także widoki, które na zawsze zostaną w naszej pamięci.

źródło: pixabay.com

Włochy – Cervienia

Trasa ta ciągnie się przez aż 20 km, jest to trasa czerwona. Jest to jedna z najdłuższych tras narciarskich na całym świecie, znajduje się pod szczytem Klein Matterhorn. Dostaniemy się tam ponad gigantycznymi szczelinami lodowcowymi za pomocą najwyżej położnej kolei liniowej, znajdującej się w Europie. Trasa liczy sobie około 20 km.

Francja – Alpe d’Huez

Jest to trasa ciągnąca się na 16 kilometrów, ponadto jest to trasa czarna. Prowadzi ona ze szczytu Pic Blanc (3330 m) do Alpe d’Huez (1860 m). Składa się ona z dwóch części o innych charakterach, na początku znajdziemy serię dość stromych miejsc, które mogą być nieco zmuldzone, następnie czeka na nas długi odcinek ciągnący się wzdłuż doliny. Trasa ta przeznaczona jest dla bardzo zaawansowanych narciarzy, jednak możemy uniknąć zjazdu najbardziej stromą częścią, wystarczy, że wystartujemy od górnej stacji gondoli Marmottes 3.

Austria – Ischgl

Trasa ta nazywana jest „Eleven” nie trudno się więc domyślić, że ma ona aż 11 kilometrów długości. Zaczyna się ona na szczycie Greitspitze na wysokości 2,872 m i wjedziemy aż do samego centrum Ischgl – różnica wysokości to około 1470 m. Pierwsza część tej trasy jest czarna, następnie aż do doliny ciągnie się trasa czerwona. Mniej więcej w połowie swojej długości przebiega ona przez centralny punkt terenów narciarskich ośrodka.

źródło: pixabay.com

Pozostałem trasy, na które warto zwrócić uwagę:

  • Francja – Les Arcs – 8 kilometrów trasa czerwona/czarna
  • Francja – Flaine – 14 kilometrów – trasa niebieska
  • Francja – Val Cenis – 10 kilometrów – trasa zielona

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *