Jak ubrać się w góry wiosną?

Ubiór w sezonie zimowym w góry nie jest dla nas problemem, problem pojawia się, wtedy kiedy mamy wybrać się w góry w sezonie letnim. To jak strój wybierzemy na wspinaczkę, czy też trekking w górach zależy od wielu czynników, dlatego też mamy dla was poradnik, który wam w tym pomoże.

źródło: pixabay.com

Jeżeli lubicie wybierać się w góry także zimą, warto wyposażyć się w takie ubrania, które będziecie mogli wykorzystać nie tylko porą letnią. To jakie buty wybierzemy, zależy przede wszystkim od tego, do jakich celów będziemy ich potrzebować. Buty podejściowe sprawdzą się na podejścia, zejścia, czy też łatwe wspinanie. Muszą być one przede wszystkim wygodne, te czasy, kiedy musiały być za kostkę, już dawno minęły, dlatego też nie macie się czym przejmować, jeżeli ich nie lubiliście. Jeżeli mamy zamiar się wspinać np. drogą wyścigową, gdzie jest sporo łatwego terenu, możemy zdecydować się na kapcie, których używamy na panelu. Jednak kiedy porywamy się na trudniejsze trasy, powinny być one ciaśniejsze, jednak też nie możemy z tym przesadzać, idealnie sprawdzą się buty sznurowane, które  w dodatku będą dobrze siadać w rysach, czy też innych dziwnych formacjach.

Ważnym elementem ubioru nawet latem są skarpetki, na zejścia i podejścia lepiej wybrać te grubsze i markowe, wyjątkiem może być tylko sytuacji, kiedy mamy naprawdę dobrze dopasowane buty. Nawet latem nie możemy zapomnieć o odpowiedniej bieliźnie, powinna być termoaktywna i oddychająca, jej siateczkowa budowa pozwoli na szybkie wysychanie i odprowadzanie potu, dodatkowo dzięki temu przyjemnie się nam w niej chodzi. Warto także wspomnieć o biustonoszu, ponieważ na żadnym wypadzie w góry nie sprawdzą się te zwykłe, tylko powinniśmy zdecydować się na te sportowe.

źródło: pixabay.com

Ciuchy powinny być opięte, jednak nie powinny krępować ruchów i zbytnio opinać naszego ciała. Materiał spodni także powinien być oddychający, jednak powinny być one bardziej pancerne. Do wspinania powinniśmy wybrać takie spodnie, które będą miały wyprofilowane kolana. Bluza, jaką wybierzemy, powinna być lekka jednak ciepła, nadal dopasowana jednak nie powinna krępować naszych ruchów. Kurtka także powinna być lekka, jednak nie możemy zapominać o tym, żeby była przeciwdeszczowa.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *