Gdzie wyjechać na narty wiosną?

Jeszcze wiosną możemy wybrać się na narty. Coraz cieplejsze dnie nie oznaczają, że sezon narciarski się skończył! Niektóre ośrodki jeszcze w maju mają sporo do zaoferowania. Gdzie wyjechać na narty wiosną?

wiosna góry

źródło: pixabay.com

Gdzie wyjechać na narty wiosną?

Chociaż w Polsce wszystko budzi się już do życia, nie oznacza to, że w różnych zakątkach świata nie znajdziemy stoków, które nawet w maju oferują dobre warunki śniegowe. Do połowy kwietnia nawet w Polsce znajdziemy miejsce na narty- Gąsienicowa na Kasprowym Wierchu, zazwyczaj do połowy kwietnia oferuje dostatecznie dużo śniegu i wysokości, aby wspaniale bawić się na nartach.

Alpy

Jeszcze w marcu powinniśmy zastanowić się nad wyjazdem na lodowce takie jak Stubai, Hinter, czy Pitztal, czy też wyjazdem na wysoko położone stacje jak Livingo. Co prawda okolice Salzburga też mogą być całkiem atrakcyjne jednak tylko przez kilka godzin nad ranem. Jeżeli zależy nam na jakiś zniżkach, możemy się dość mocno rozczarować, dopiero po pierwszej połowie marca możemy znaleźć bardzo atrakcyjne okazje, dopiero wtedy można powiedzieć, że w większości ośrodków kończy się sezon, a ceny wyjazdu na narty są niższe.

wiosna alpy

źródło: pixabay.com

Wybierając miejsce na narty w marcu, czy też kwietniu szukajmy miejsc, których wysokość to przynajmniej 1500 m n.p.m. pamiętajmy jednak, że im wyżej, tym lepiej. Najważniejsze, żeby przez noc na stoku panował mróz, zwiąże on bowiem pokrywę śnieżną, która umożliwi sztuczne naśnieżanie, czy efektywną pracę ratraków. Stoki, które położone są od północnej bądź północno-wschodniej strony, zapewniają lepsze warunki przez dłuższą część dnia.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *