Gdzie na narty w czerwcu.

Każdemu z nas lato zapewne kojarzy się z wakacjami, upałami, słońcem, plażą, morzem, opalaniem i innymi rzeczami, które wykonywane są tylko latem. Jednak możemy spędzić je nadzwyczajnie. Pewnie co niektórych to zdziwi, ale nawet w czerwcu możemy wybrać się na narty! Zdumiewające, że w tak ciepłym miesiącu, jazda na nartach jest możliwa. A to dzięki nowoczesnej i posuwającej się nadal w przód technice. Gdzie na narty w czerwcu? Oto kilka propozycji.

1. Szwajcaria,  Mattehorn Glacier Paradise. Matterhorn Glacier Paradise jest częścią najbardziej popularnego w Szwajcarii ośrodka Zermatt, który oferuje narciarzom ponad 350 km tras zjazdowych. Latem czynne jest ok. 20 km tras. Na narciarzy czeka 8 km tras niebieskich, 14 km czerwonych i 3 km czarnych, a także funpark dla snowboardzistów „Gravity Park” . Na zboczach Plateau Rosa trasy biegną na wysokości  do 3480 m n.p.m.

2. Austria, lodowiec Hintertux. Oferuje on aż 86 km tras narciarskich i jedną 20 km trasę dla biegówek. W szczycie sezonu letniego część tras jest nieczynna. Na początku czerwca dostępnych jest 40 km tras i działa 12 wyciągów. Na wysokości 3200 m n.p.m. działa jedyny letni snowpark w Europie Środkowej- Betterpark Hintertux.

3. Francja, lodowiec  Grande Motte. Na samym lodowcu (latem czynne 20 km tras) są dwie trasy niebieskie i 4 czerwone obsługiwane przez jeden wyciąg krzesełkowy i pięć orczyków. Tuż pod lodowcem znajduje się kolejnych 7 tras, w tym jedna, słynna, czarna trasa Leisse.

4. Francja, lodowiec Girose i Mont de Lans. Tutaj sezon letni trwa od 16 czerwca do 1 września.  Do dyspozycji narciarzy jest 8 tras, są to 4 trasy niebieskie, 2 czerwone i 2 zielone obsługiwane są przez 3 wyciągi krzesełkowe, 7 orczyków i dwie gondole. Jest też  teren do Freestylu oraz snowpark.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *