Gdzie jechać na narty: Gastein vs Val di Sole?

Decydując się na wyjazd na narty do Austrii mamy do wyboru wiele stacji narciarskich, jedne z nich to Val di Sole i Gastein. Obydwie stacje cieszą się dużą popularnością, którą z nich więc wybrać? Gdzie jechać na narty: Gastein vs Val di Sole?

Gastein

źródło: pixabay.com

Gdzie jechać na narty: Gastein?

Gastein jest jednym z najładniejszych i największych terenów narciarskich w Austrii. To właśnie tutaj znajduje się 800 km tras i 270 wyciągów na jednym skipassie. To w Gastein są jedne z najnowocześniejszych wyciągów, gdzie rok rocznie odnawiane są kolejne odcinki, nie tylko ilość i jakość wyciągów jest oszałamiająca. Jeżeli marzy się nam jazda po oświetlonych stokach to nie gdzie indziej tylko Bad Gastein.
Chcąc skorzystać jak najbardziej z zimy nie chcemy jeździć tylko na nartach. Gastein to nie tylko raj dla narciarzy, ale także dla snowboardzistów: snowboard arena, czy  fun park to tylko mała część tego, co dolina oferują zapalonym snowboardzistom. Gastein to także miejsce idealne na piesze wycieczki, saneczkarstwo, czy wspinaczkę po lodowych ścianach

Val di Sole

źródło: pixabay.com

Gdzie jechać na narty: Val di Sole?

Val do Sole nie pozostaje dłużne swojemu poprzednikowi, oferuje łącznie aż 190 km tras w tym 72 km to trasy łatwe, dlatego też Val di Sole nazywane jest rajem dla początkujących miłośników narciarstwa. Także tutaj znajdziemy wyciągi, jest ich w sumie 70 więc każdy znajdzie coś dla siebie. W Val di Sole oprócz jazdy na nartach, czy też snowboardzie będziemy mogli uprawiać nordic walking, jazdę na łyżwach czy też udać się na wycieczkę w rakiecie śnieżnej. Jeżeli zależy nam na spokojnym wyjeździe na narty do miejsca, gdzie odpoczniemy i będziemy mogli jeździć na nartach, na łatwych i trudnych trasach, to właśnie Val di Sole jest dla nas. To miejsce wybierane jest przez rodziny z dziećmi właśnie ze względu na to, jak dużo łatwych tras ma do zaoferowania.

Jeżeli planujemy jeden z pierwszych wyjazdów na narty, zdecydowanie Val di Sole jest dla nas, jednak jeżeli szukamy więcej wrażeń i interesuje nas wiele innych rozrywek niż sport powinniśmy wybrać Gastein.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *