Czy nadal warto wyjechać do Stubai?

Jeszcze przez tydzień możemy cieszyć się dobrymi warunkami na stokach Stubai, chociaż to już koniec szusowania po trasach tego lodowca, nadal warto wybrać się do Stubai, zobaczcie sami dlaczego.

źródło: pixabay.com

Chociaż dojazdy do lodowców to spore utrudnienie to jak wiadomo, warto się tam wybierać. Stubai oferuje nam jazdę na nartach od połowy wrześnie do połowy czerwca na dość wymagających trasach. Większość Austriaków ten lodowiec ceni sobie najbardziej, nie są oni jedyni, ponieważ także Polacy go lubią.

Jeździć na nartach możemy tylko do połowy czerwca, to region, który nawet w okresie letnim ma do zaoferowania sporo atrakcji. Od 1 lipca do połowy września jeżdżą tutaj codziennie gondole, które zachęcają nas szlakami górskimi o przeróżnym stopniu trudności, dużą zachętą dla urlopowiczów jest także smaczna kuchnia, czy też jaskinia, która da nam trochę ochłody w cieplejsze dni. Możemy się w niej także dowiedzieć kilku ciekawostek na temat lodu.

Atrakcje Stubai okres wakacyjny

Platforma TOP OF TYROL na 3210 m n.p.m. oferuje nam widok na ponad 109 trzytysięczniaków, możemy się tam dostać za pomocą gondoli Schufeljochbahn, obok niej znajdują się schody na platformę.

Wybierając się do jaskini Eisgrotte, przenosimy się we wspaniały świat lodowca. Oferuje nam on 200 metrów wycieczki, na której dowiemy się interesujących informacji na temat lodu oraz przeżyjemy wszystko na własnej skórze 30 m pod stokami narciarskimi.

Park wspinaczkowy Fernau także ma sporo do zaoferowania, znajdziemy tam trasy o przeróżnej trudności, dlatego wspinaczka na tym lodowcu jest przeznaczona dla każdego.

Wędrówki na lodowcach Stubai są możliwe samodzielnie bądź też z przewodnikiem górskim, możemy zdobywać szczyty, czy też wybrać się na wędrówkę po szlaku.

wiosna alpy

źródło: pixabay.com

Nie możemy też zapomnieć o znakomitej kuchni. Regionalnej kuchni oraz z grilla możemy skorzystać na 2900 m n.p.m. na stacji górskiej Eisgrat. Najwyżej położona restauracją na lodowcu Stubai jest Jochdohle, który możemy znaleźć na 3150 m n.p.m., możemy w niej skosztować przeróżne potrawy. Do tej restauracji możemy dojść po specjalnym szlaku już po 30 minutach. W stacji pośredniej, czyli Dresdner Http także możemy odpocząć i się zrelaksować.

Jak więc widzicie Stubai to nie tylko narty, na które możemy wybrać się od połowy września do połowy czerwca, ale także wiele innych przeróżnych atrakcji, jakie czekają na nas w okresie letnim.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *